Prenájom bytov: Aké sú možnosti a ako zarobiť viac?

Ako na podnikanie Manažment

Hovorí sa, že skutočnú hodnotu nemajú peniaze, ale nehnuteľnosti. O Slovákoch sa zas hovorí, že sú bohatí, lebo mnohí vlastnia nehnuteľnosť. Pre väčšinu je to ale finančnou záťažou, ktorá z nich vyťahuje peniaze. na druhej strane je tu skrytý potenciál nehnuteľností. Na zdroj financií viete premeniť okrem prázdneho bytu, domu či chaty, aj prázdnu izbu, či nevyužitý priestor.

Prenájom bytov Aké sú možnosti a ako zarobiť viac
Nový spôsob prenájmu vám zarobí viac (Foto: pixabay.com)

Kríza alebo finančná recesia nám klopú na dvere. Ako sa teda pripraviť? Šetriť peniaze a nakupovať výhodne alebo zarobiť viac, než je váš mesačný plat. Aj preto si mnohí si uvedomujú dôležitosť vlastniť nehnuteľnosť. Ak si to môžu dovoliť, skupujú byty a dávajú ich do prenájmu. Tradičný prenájom bytu však so sebou nesie isté riziká, ktoré je treba zvážiť. Sú to napríklad neschopnosť platiť nájomné, znehodnocovanie zariadenia, ako aj celého bytu, nemožnosť ukončiť prenájom za účelom predaja kvôli nájomnej zmluve.

Výhodné je prenajať aj voľnú izbu v dome alebo byte. Maximalizujte svoje príjmy a nenechajte ju prázdnu, ak pre ňu nemáte žiadne využitie. Pravdaže, aj tu môžete naraziť na problémy, ktoré nemusia byť príjemné. Najčastejším prejavom je ponorková choroba. Vybrať vhodného spolubývajúceho je rovnako dôležité, ako vybrať zamestnanca. Chcete ale robiť pohovory na spolubývajúceho? Taktiež vás nepoteší obmedzené súkromie a prípadná neporiadnosť spolubývajúceho.

Prenájom cez Airbnb

Ideálnym riešením problémov s prenájmom môže byť práve platforma Airbnb. Funguje na princípe zdieľanej ekonomiky. Zaregistrujete svoj byt, izbu, dom či chatu, a čakáte na hostí zo Slovenska, alebo aj celého sveta. Výhodou Airbnb je, že máte plnú kontrolu nad svojím bytom. Vy rozhodnete, nakoľko musí byť hosť overený, kým k vám bude môcť prísť a v konečnom dôsledku rozhodnete, koho do bytu aj reálne pustíte. Hostia musia spĺňať určité podmienky stanovené Airbnb. Zmluvný vzťah je de facto Hosť ↔ Airbnb a Airbnb ↔ Hostiteľ (vy).

Dnes nájdete cez túto platformu ubytovanie po celom svete. Dokonca aj v najodľahlejších kútoch Slovenska. Možno týmto spôsobom zarába aj váš sused. Mnoho ľudí si Airbnb chváli aj z dôvodu, že spoznávajú mnoho zaujímavých ľudí z celého sveta a získavajú aj drahocenné kontakty. Prenájom nehnuteľnosti cez Airbnb vám dokáže mesačne zarobiť omnoho viac, než tradičný prenájom. Na druhej strane, ako hosť si viete nájsť lacné a zaujímavé bývanie kdekoľvek. Ak chcete začať zarábať cez Airbnb a registrovať svoju nehnuteľnosť, tak stránka AkoNaPrenajom.sk vám prináša podrobný návod krok za krokom, ako si nastaviť váš hostiteľský účet čo najlepšie podľa vašich predstáv. Navyše sa dozviete o osobných skúsenostiach autora a nájdete aj rôzne tipy a odporúčania pre získanie konkurenčnej výhody.