Ako si aj napriek kríze založiť novú spoločnosť

Ako na podnikanie Legislatíva Manažment

Dostala vás aktuálna situácia na pracovný úrad. Prišli ste o zamestnanie a nádej v získanie toho nového je zatiaľ minimálna? V takom prípade môžete urobiť dve veci. Nechať si čas na premyslenie a ísť na podporu, alebo zužitkovať vaše originálne myšlienky a nápady v novej spoločnosti. Jej založenie nemusí byť vôbec tak zložité, ako by ste si mysleli.

Ako si aj napriek kríze založiť novú spoločnosť
Ako si aj napriek kríze založiť novú spoločnosť (Foto: unsplash.com)

Treba však niekde začať. Urobiť si podrobný a reálny plán toho, čo budete musieť urobiť. Prípadne si môžete vybrať ponuku predaja dobrej spoločnosti s históriou.

Založenie s.r.o. v 2020

Mnohí z nás sa pre jednoduchosť a minimálne náklady, čas a energiu rozhodujú pre živnosť. Môžete mať menšie odvody, rýchlo a lacno prísť k firme, ale problém je s ručením.

Ak si preto chcete nechať poistku v podobe obmedzeného ručenia za záväzky spoločnosti, vyberte si radšej iný typ právnej formy podnikania.

Založenie novej s.r.o. v 2020 je jednoduchšie v tom, že mnohé veci už vybavíte elektronicky. Samozrejme, bez počiatočného kapitálu v podobe základného imania sa ďaleko nepohnete, preto musíte myslieť aj na dostatočné investície a financie.

Ak ich ale nemáte, opäť môžete využiť predaj spoločnosti s históriou, ale bez záväzkov. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, dôležité je myslieť vždy na virtuálne sídlo.

Potrebujete sídlo na správnej adrese

Bez jeho služieb a označenia sa nemôžete do Obchodného registra zapísať a teda ani podnikať. To virtuálne vám ponúka svoju adresu a schránku, množstvo ďalších služieb ako aj dokonalú správu.

Všetko máte pod drobnohľadom, a to bez ohľadu na fakt, že podnikáte z možno opačného konca republiky. Tento typ označenia firmy je aj lacnejší a v mnohých smeroch oveľa efektívnejší. Tak sa o tom presvedčte a podnikať s jeho výhodami začnite.

Text:PR