Kvalitná tlač nemusí stáť veľa

Ako na podnikanie

Ak premýšľate o kúpe tlačiarne pre vašu firmu, iste vás bude zaujímať viac než jej dizajn či cena. Aby boli náklady na tlač dokumentov čo najnižšie, prinášame niekoľko faktov, ktoré vám pomôžu pri jej výbere. A pozrieme sa tiež na možnosti výberu náhradných tonerov a náplní.

Kvalitná tlač nemusí stáť veľa
Kvalitná tlač nemusí stáť veľa (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Laserová alebo atramentová?

Hlavný rozdiel medzi oboma tipmi tlačiarní, ako napovedajú už ich názvy, je v použitej technológii tlače. Ostatné faktory, ktoré ovplyvňujú konečnú cenu tlače sú najmä cena tlačiarne, tonerov a náplní, ich kapacita a kvalita tlače.

Cena tlačiarne

Pri tomto kritériu sú výhodnejšie atramentové tlačiarne. Okrem toho, že sú lacnejšie, majú praktický, kompaktný dizajn. Na trhu nájdete tiež prenosné atramentové tlačiarne.

Kvalita tlače

Posudzovanie kvality tlače závisí od toho, čo potrebujete vytlačiť. Fotografie a farebné obrázky lepšie vytlačia atramentové tlačiarne. Ak však budete tlačiť najmä dokumenty, tu sa v kvalite tlače atramentové tlačiarne od laserových nelíšia.

Kapacita náplní a tonerov do tlačiarne

V tomto bode vyhrávajú laserové tlačiarne. Kapacita tonera do tlačiarne je vyššia než kapacita náplne. Aj keď je cena za atramentovú náplň nižšia, tonery do tlačiarne vytlačia niekoľko násobne viac strán. Konečná cena tlače je tak nižšia.

Rýchlosť tlače

Atramentové tlačiarne tlačia pomalšie ako laserové. Ak preferujete rýchlu a ekonomickú tlač dokumentov, lepšou voľbou je laserová tlačiareň.

Tonery do tlačiarne

Na trhu nájdete originálne aj alternatívne tonery do tlačiarne. Pri ich kúpe sa môžete plne spoľahnúť na originálnu kvalitu priamo od výrobcu tlačiarne. Alternatívne tonery do tlačiarne sú vyrábané iným výrobcom. Kapacita tonerov je však porovnateľná. Nemusíte sa obávať poškodenia tlačiarne či nižšej kvality tlače.

Náplne do tlačiarní

Aj pri kúpe novej náplne do atramentovej tlačiarne si môžete vybrať medzi produktami od originálneho výrobcu a alternatívnou kompatibilnou náplňou. Alternatívne náplne vám poskytnú rovnakú kvalitu tlače. Napríklad cartridge HP 10 alebo výkonné cartridge HP 301, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy výrobcu HP. Tento fakt zabezpečuje kompatibilitu s tlačiarňami HP. Kvalita tlače s nimi je rovnaká ako pri originálnej náplni. Tak sa presvedčte.

Text:PR