3 najviac špinavé veci vo vašej kancelárii

Ako na podnikanie

Všeobecne sa uznáva, že najšpinavšie veci v interiéri, ktoré sú plné zárodkov a baktérií, sú toaleta a kôš, ale budete prekvapení, aké nebezpečné sú zdanlivo neškodné predmety, ktoré denne používame pri práci. Keby ste mali po ruke mikroskop, boli by ste zdesení tým, koľko nečistôt sa dá nájsť na povrchu týchto predmetov pre prácu ale aj osobnú potrebu.

3 najviac špinavé veci vo vašej kancelárii
3 najviac špinavé veci vo vašej kancelárii (Foto: unsplash.com)

Aby ste si pri ich údržbe znížili náklady nového ročného vyúčtovania nájomného, prinášame vám ich prehľad.

Klávesnica

Klávesnica notebooku je takmer 200 krát špinavšia ako sedadlo na toalete! Pórovitý materiál, z ktorého sú tlačidlá vyrobené, obsahuje všetky druhy baktérií, prachu a zvyškov, ktoré je ťažké odstrániť bez špeciálneho čistenia. V súvislosti s týmto zistením si teraz pomyslite na to, ako často tieto veci dezinfikujete a koľko ľudí ju používa.

Mobilný telefón

Nikdy nepoužívajte mobilný telefón niekoho iného, ​​pretože je rovnako špinavý ako toaleta. Na povrchu týchto zariadení sa hromadí veľké množstvo baktérií (10-krát viac ako na záchode).

Ak používate iba svoj telefón, potom sa na ňom nachádzajú mikróby identické s mikróbmi na vašej pokožke. Ak ale k svojej línii pripojíte aj mobil niekoho iného, ​​riskujete, že sa stretnete s celou skupinou mimozemských mikróbov, pred ktorými sa telo už tak ľahko ochrániť nemusí.

Koberce je na tom horšie, než vaša toaleta

Nie nadarmo sa koberce nazývajú zberačmi prachu. Aj pri správnej hygiene sa na povrchu hromadí prach, zvyšky epidermy, baktérie a roztoče. Možno tomu neuveríte, ale meter štvorcový vašej toalety je 4 tisíckrát čistejší ako rovnaká plocha koberca!

Preto sa oplatí mať len podlahu. Pred jej pokládkou však nezabudnite upozorniť novú správu budov, že sa v bytovom komplexe bude vykonávať rozsiahlejšia rekonštrukcia.

Text:PR