Moderné pokladničné systémy pre každú prevádzku

Dane a financie Legislatíva

Ak predávate tovary či služby, ste zo zákona povinný používať registračnú pokladnicu. Prinášame vám tip na variabilné riešenie, ktoré spĺňa všetky požiadavky zákona, vrátane prepojenia pokladnice na finančnú správu.

Moderné pokladničné systémy pre každú prevádzku
Moderné pokladničné systémy pre každú prevádzku (Foto: fiskalpro.sk)

Pokladničný systém

Pokladničný systém umožňuje vytvorenie variabilnej pokladničnej zostavy. Môžete si tak za jednu cenu zakúpiť kombináciu registračnej pokladnice, termotlačiarne, platobného terminálu pre platby kartou a otočného zákazníckeho displeja. Variabilný pokladničný systém umožňuje aj pripojenie digitálnej váhy, skenera čiarových kódov, peňažnej zásuvky a podobne.

Moderné pokladničné systémy obsahujú aj potrebný softvér pre riešenie evidencie tržieb — ekasa v súlade s novou legislatívou. Môžete si ich zakúpiť pre prevádzky s predajom tovaru, služieb aj reštaurácie, či prevádzky predávajúce jedlo a občerstvenie.

Čo vám prinesie softvér pokladničného systému?

Softvér pokladničného systému zjednodušuje a urýchľuje prácu pokladníkov. Umožňuje ich evidenciu, rýchle voľby, skupín predávaných položiek a rýchle účtovanie pomocou kódov tovaru. Samozrejmosťou je čítanie čiarových a QR kódov, možnosť kombinovaných platieb s použitím hotovosti, platobnej karty a poukážky. Obsahuje aj špeciálne funkcie pre gastro prevádzky, ako napríklad rozdelenie stolov podľa skupín, tlač objednávky na tlačiarni v kuchyni alebo bare a podobne.

Platobný terminál POS

Dnes už mnoho zákazníkov platí pri nákupoch platobnou kartou. K vašej pokladnici preto potrebujete platobný terminál. Pri kúpe sa u predajcu informujte, či vám zabezpečí aj jeho inštaláciu a zaškolenie obsluhy. Platobné terminály umožňujú prepojenie na vybrané systémy pokladne.

Platobné terminály POS majú mnoho praktických funkcií. Napríklad storno poslednej transakcie, návrat sumy zákazníkovi, predautorizácia na blokovanie určitej sumy na platby, predaj s prepitným a podobne. Samozrejmosťou je možnosť bezkontaktnej platby.

Text:PR