Virtuálna kancelária: Moderná alternatíva, s ktorou bude vaše podnikanie pohodlnejšie

Ako na podnikanie Legislatíva

Každý, kto chce dnes začať podnikať, by mal počítať s tým, že vybavovanie úradných listín, dokumentov a potvrdení, nebude všetkým, čím si v tomto procese musí prejsť. Dnes je však trendom, že firmy hľadajú k rôznym komplikovaným veciam alternatívy, ktoré im mnohé veci a postupy zjednodušia.

Virtuálna kancelária: Moderná alternatíva, s ktorou bude vaše podnikanie pohodlnejšie
Virtuálna kancelária: Moderná alternatíva, s ktorou bude vaše podnikanie pohodlnejšie (Foto: unsplash.com)

Jednou z takýchto a dnes najpopulárnejších alternatív je aj virtuálna kancelária, ktorá umožňuje ľuďom pracovať efektívnejšie a súčasne riadiť väčšinu svojho podnikania po telefóne alebo v reálnom čase a za chodu celej prevádzky.

Ak vlastníte firmu a máte záujem o virtuálnu kanceláriu a chceli by ste sa dozvedieť, aké výhody má tento model v porovnaní s jej štandardnou verziou, môžete sa pustiť do podrobnej analýzy a získať všetky potrebné informácie.

Čo je virtuálna kancelária?

Virtuálna kancelária, ako to naznačuje názov, neexistuje vo fyzickej forme, ale je kombináciou práce, ktorú jeden alebo viacerí ľudia vykonávajú bez potreby fyzickej prítomnosti v danej nehnuteľnosti. Každému poskytne možnosť slobodne pracovať na akomkoľvek mieste, ktoré považuje za aktuálne najdôležitejšie. Dá sa ale označiť aj ako sídlo spoločnosti.

Môže byť sídlo s.r.o. aj v byte?

Virtuálna kancelária funguje ako evidenčná forma sídla spoločnosti, s ktorým sa inak môžete zapísať aj do obchodného registra a nie je pritom nutné vlastniť žiadne priestory, kde platíte zbytočne predražený nájom, energie a často aj zamestnancov.

Povoľuje to aj zákon, vďaka čomu si viete založiť sídlo s.r.o. aj v byte. Otázne ale je, či si môžete dovoliť robiť tieto rozhodnutia na úkor svojho súkromia. Preto si majitelia nových firiem vyberajú jednoduchšie riešenie, ktorým je virtuálne sídlo na dobrej adrese a v lokalite, ktorá je z pohľadu získania nových obchodných príležitostí dobrým signálom pre každú jednu úspešnú spoločnosť.

Prečo ísť do toho virtuálne?

Ide o lacnejší prenájom priestorov, v ktorých okrem potrebného označenia, ponúkajú spoločnosti aj doplnkové služby vo forme riadenia administratívy. Sem patrí, okrem iného, informovanie o doručenej zásielke, jej váženie, fotenie, evidovanie a prípadné preposielanie. To ale nie je zďaleka všetko.

Recepcia a voľné miestnosti na plánovanú konferenciu alebo míting sú samozrejmosťou a môžete ich v prípade potreby a záujmu využiť. Virtuálne sídlo je moderná alternatíva k tomu, čo vás doteraz možno v práci spomaľovalo a bránilo sa sústrediť na podstatnejšie a dôležité veci. Založenie virtuálneho sídla zvládnete vybaviť aj online a behom niekoľkých hodín. Stačí si nájsť dobrého poskytovateľa týchto služieb, s ktorými budete naozaj spokojní.

Text:PR