Základné vybavenie pre začiatok podnikania

Ako na podnikanie Dane a financie Legislatíva Manažment Marketing

Ako každá profesia, aj podnikanie má nevyhnutnosti, ktoré si vyžaduje pre úspešné podnikanie. Rozdiel je samozrejme v konkrétnom podnikaní, no sú minimálne základné požiadavky pre úspešný štart do každého podnikania. Základné vybavenie pre začiatok podnikania umožnia lepší štart podnikania bez ohľadu na to, do akého podnikania sa pustíte. Vybavenia je viac, my vyberáme to, na čo podľa nás netreba zabúdať.

Základné vybavenie pre začiatok podnikania
Základné vybavenie pre začiatok podnikania (foto: unsplash.com)

Ako na fakturáciu

Fakturačný softvér sa dnes dá kúpiť pomerne lacno, dostupné sú aj rôzne online nástroje zadarmo. Nezabúdajme však na to, že je tu možnosť aj pre vystavovanie faktúr aj papierovo. V špecializovaných obchodoch nájdeme už predtlačené vzory faktúr. Ak ste malý podnikateľ, miestny živnostník a podobne, určite to bude postačovať, minimálne na začiatok podnikania.

Sídlo spoločnosti

Či zakladáte živnosť alebo rovno firmu, či s ručením obmedzeným alebo akciovku, potrebujete minimálne sídlo spoločnosti. Ak plánujete prevádzku, môžete to spojiť v jedno. V iných prípadoch postačuje miesto vášho trvalého pobytu. Miesto vášho podnikania potom musí spĺňať určité kritéria.