Moderné váhy pre váš úspech

Ako na podnikanie

Pri práci v obchode či priemysle je potrebné presné váženie. Moderné váhy disponujú okrem váženia aj mnohými inými funkciami. Napríklad počítanie, samokalibrácia pri zmene podmienok či prepojenie na počítač.

Moderné váhy
Moderné váhy (Foto: vahy-obchod.sk)

Predaj váh

Na trhu nájdete širokú škálu elektronických váh. Predaj váh vybaví váš obchod, priemyselnú prevádzku či laboratórium váhami presne podľa vašich požiadaviek. Predaj váh má na výber obchodné a kuchynské váhy, váhy pre vedu a výskum, počítacie váhy aj plošinové a podlahové váhy pre váženie ťažších predmetov.

Na trhu nájdete tiež presné laboratórne váhy, žeriavové a závesné váhy či zdravotné váhy. Medzi váhami so špeciálnym určením si vyberiete tiež váhy na váženie automobilov a paletové váhy. Pri kúpe váh si môžete vybrať aj doplnkové prístroje ako analyzátory vlhkosti, mikroskopy a silomery.

Analytické váhy

Kvalitné analytické váhy sú najpresnejšie váhy. Dokážu vážiť s presnosťou na 0,1 mg. U niektorých typov je to s presnosťou až 0,01 mg. Využívajú sa najmä vo výskumných laboratóriách, lekárňach a farmaceutickom priemysle. Využitie nájdu okrem toho v niektorých odvetviach priemyselnej výroby či obchodu, kde je potrebné veľmi presné váženie.

Vlastnosti analytických váh

Analytické váhy majú nízku maximálnu váživosť. Spravidla je to do 200 g. Sú určené na prácu v špeciálnych podmienkach. Potrebujú konštantnú teplotu. Je nutné myslieť tiež na to, že ich presnosť ovplyvňujú možné otrasy a prúdenie vzduchu. Na zabezpečenie potrebných podmienok na váženie bývajú vybavené priehľadným krytom s dvierkami.

Analytické váhy majú okrem váženia aj iné funkcie. Napríklad počítanie kusov, dovažovanie, určovanie hustoty, interná kalibrácia, štatistiky a tvorba receptúr. Pre ešte lepšie využitie ich funkcií sa dajú jednoducho zapojiť na počítač či tlačiareň.

Text:PR