Môžem si to požičať? Skvelé taktika, ako ušetriť

Ako na podnikanie Dane a financie Legislatíva Manažment Marketing

Táto taktika môže byť skvelým šetričom peňazí pre každú položku, ktorú používate zriedka alebo ju budete potrebovať iba raz. Napríklad, ak potrebujete iba raz za rok používať vŕtačku, pre rekonštrukciu bytu a potrebujete vyvŕtať dieru pre svoje závesné tyče, môžete požičať vŕtačku od niekoho iného.

Môžem si to požičať? Skvelé taktika, ako ušetriť
Môžem si to požičať? Skvelé taktika, ako ušetriť (Foto: unsplash.com)

Ak nechcete otravovať suseda, nezabúdajte na to, že mnohé domáce obchody dokonca majú nástroje, ktoré si môžete výhodne prenajať. Zväčša za malý peniaz za hodiny alebo dni zapožičania. Podobne namiesto toho, aby ste vynaložili peniaze na najnovší bestsellerový román, ktorý pravdepodobne budete čítať len raz, choďte do svojej miestnej knižnice a uvidíte, či si knihu nemôžete požičať.

Ako knihy, tak aj ďalšie veci ci je možné požičať. Uplatniť sa to dá aj v podnikaní a ušetriť tak môžete nemalé peniaze. Na miesto kupovania náradia na veľmi občasné činnosti si ho môžete jendoducho požičať. Napríklad nový nábytok skladáte raz za pár rokov, taktiež iné práce robíte len zbežne. Nie je pre vás výhodné nakupovať náradie, ktoré inak nevyužijete.